Η ωραιότερη φωτογραφία της χρονιάς

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Η ωραιότερη φωτογραφία της χρονιάς

Δημοσίευση από Admin Την / Το Δευ Ιουν 16, 2008 8:59 pm

Φέτος η τάξη μας έβγαλε τις περισσότερες φωτογραφίες από ποτέ. Αρκετές τις έχουμε κιόλας δημοσιεύσει και μάλιστα κάποιες τις έχουμε κάνει και βιντεάκι. Να όμως που σήμερα μόλις ανακάλυψα ξεχασμένη μια φωτογραφία και όταν την είδα ένιωσα την καρδιά μου να χτυπά με ξέχωρη χαρά. Μου έλειπε αυτή η φωτογραφία και ας μη τη θυμόμουν πως υπάρχει...

Μια φωτογραφία - δώρο από την Αναστασία. Μέσα σε ένα άσπρο φακελάκι... Φωτογραφίες από τη γιορτή της 25ης Μαρτίου. Όταν τις πρωτοκοίταξα, δε συγκράτησα τη λεπτομέρεια που σήμερα με έκανε να χοροπηδάω από τη χαρά μου. Δείτε την και θα καταλάβετε τι εννοώ:

Ε, ναι, λοιπόν. Από τις δεκάδες φετινές φωτογραφίες έλειπε το Ξενιτεμένο μας Μικρό Τερατάκι. Σε τούτη όμως τη φωτογραφία που μου χάρισε η Αναστασία, έχουμε επιτέλους τη χαρά να βλέπουμε και την Έλλη μας. Την Έλλη που ταξίδεψε στην Ελλάδα εκείνες τις μέρες του Μάρτη κι έτρεξε αμέσως στο παλιό της σχολείο. Μαζί μας παρακολούθησε τις τελευταίες πρόβες της γιορτής και τη μεγάλη μέρα ήταν πάλι εκεί. Όχι απλώς ως θεατής αλλά βοηθός μας σε όλα.

Να όμως που εκείνη τη μέρα δεν κατάφερα να βγάλω καμιά φωτογραφία... Ούτε και ο Βασίλης που όλη την υπόλοιπη χρονιά μας τροφοδοτούσε με άφθονο φωτογραφικό υλικό. Έτσι έμεινα με την εντύπωση πως χάσαμε την ευκαιρία να κρατήσουμε ένα έστω αναμνηστικό από εκείνη την παρουσία που μας πλημμύρισε χαρά.

Ε, σαν άνοιξα σήμερα το φάκελο με τις φωτογραφίες της Αναστασίας, η χαρά μου ήταν απερίγραπτη. Χίλια ευχαριστώ, Αναστασούλα!

Και πολλά ακόμη ευχαριστώ στην Έλλη. Η παρουσία της κοντά μας ήταν από τα καλύτερα γεγονότα της φετινής χρονιάς. Ελπίζουμε ότι και στο μέλλον θα ξαναπερνά από δω και θα μαθαίνουμε τα νέα της.
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 656
Registration date : 31/10/2007

http://mikrateratakia.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης